Karta produktu
Pegas-Gonda / wyposaŻenie dodatkowe / HIT 230 x 280 GH-LR

HIT 230 x 280 GH-LR 

CENA KATALOGOWA: 9 300 PLN +VAT*

*Cena loco Ekomet

 

 
 
 
*odbiór własny - loco Węgrzce k. Krakowa
   przecinarki na stanie magazynowymPrzecinarka standardowo została wyposażona w dwa systemy sterowania pracą ramienia przecinarki. Ręczne sterowanie jest realizowane przy pomocy pochwytu umieszczonego w ergonomicznym miejscu wyposażonego w przełącznik załączający cykl pracy taśmy. Dodatkowo przecinarka została wyposażona w tłumik hydrauliczny regulujący w sposób płynny prędkość opadania ramienia podczas cięcia detali. Operator podnosi ramię w górne wymagane położenie następnie pokrętłem umieszczonym na pulpicie ustala prędkość opadania ramienia. Po załączeniu cyklu cięcia ramię samodzielnie opada z ustaloną prędkością przecinając detal zamocowany w szczękach imadła. Po przecięciu automatycznie zostanie wyłączony bieg piły taśmowej i podawanie emulsji chłodzącej. Przecinarka w odróżnieniu od innych podobnych urządzeń dostępnych na rynku wyposażona jest w elektrozawór sterujący ruchem ramienia. Takie rozwiązanie w znaczący sposób podnosi funkcjonalność przecinarki ponieważ po zakończeniu cięcia operator nie musi zamykać zaworu dławiącego i po przesunięciu detalu na nowo ustawiać prędkość opadania ramienia.PROWADZENIE TAŚMY :

Rozwiązanie zostało zapożyczone z większych przecinarek taśmowych. Duża stalowa kostka prowadnika została wyposażona w komplet wzmocnionych wkładek z węglików spiekanych i dodatkowo wyposażona w regulowane prowadniki łożyskowe. 

 


NACIĄG TAŚMY :

Konstrukcja płytowego naciągu piły umożliwia precyzyjne i stabilne naprężenie piły. Dodatkowo takie rozwiązanie wydłuża żywotność łożysk zamocowanych w kole napinającym piłę taśmową.

 UKŁAD CHŁODZENIA :

Układ chłodzenia który jest narażony na wielogodzinną pracę został wyposażony w wydajną profesjonalną pompę zanurzeniową z silnikiem napędowym chłodzonym powietrzem umieszczony poza zbiornikiem z emulsją roboczą. To gwarantuje wieloletnią pracę całego układu.  
CIĘCIE POD KĄTEM :

Przecinarka umożliwia cięcie pod kątem w lewo do 45.o / prawo do 60.o. Ustawianie i blokowanie położenia roboczego jest realizowane ręcznie przez operatora. Odczyt ustawianego kąta odbywa się na czytelnej i trwałej skali umieszczonej w wygodnym dla operatora miejscu.

FILM: 
https://www.youtube.com/watch?v=yrrE2g9Rp0w

 

Kontakt - Ekomet Mirosław Jagocha

  32-086 Węgrzce, ul. Forteczna 2, Kraków tel. (+48) 12 286-39-20 , tel. (+48) 12 286-34-30, fax. (+48) 12 285-71-05 ekomet@ekomet.com.pl
ul. Forteczna 2, 32-086 Węgrzce, k.Krakowa tel.: (+48) 12 286-39-20 e-mail: ekomet@ekomet.com.pl
Tel.: +48 664 961 837 ul. Załogowa 2 80-557 Gdańsk