Karta produktu
Pegas-Gonda / Maszyny specjalnego przeznaczenia / 400 PROFI A-CNC

400 PROFI A-CNCWyjątkowo wydajna, dwukolumnowa, hydrauliczna przecinarka taśmowa przystosowana do cięcia profili w cyklu automatycznym.

Maszyna ma masywną budowę, jest trwała i posiada nowy przyjazny system sterowania. Taśma nachylona jest pod kątem 7 stopni w stosunku do stołu roboczego, co zapewnia wyższą wydajność podczas cięcia profili, oraz zapewnia wysoką żywotność taśmy. Taka konstrukcja ułatwia prawidłowy dobór podziałki taśmy tnącej. Wymienione parametry razem z mocnym silnikiem oraz taśmą tnącą o wysokości 34mm zapewniają wysoką produktywność maszyny. Długość oraz liczbę detali ustala się z poziomu panelu sterowania. Maszyna oblicza ilość podań oraz sama przelicza niezbędne parametry. System pozwala na wybór dziewięciu różnych ustawień. 
Urządzenie może działać zarówno w trybie automatycznym jak i półautomatycznym.

Maszyna doskonale sprawdza się w seryjnej produkcji. Dzięki mocnej konstrukcji można ciąć szeroką gamę materiałów włącznie ze stalą nierdzewną oraz narzędziową.


Wyposażenie standartowe:

 • LED - Oświetlenie stanowiskowe
 • 410-NPH - Hydrauliczny naciąg taśmy
 • 410 HPV - System sprzężenia kostek prowadzących taśmę z imadłem
 • 410 DPP - Czujnik wysokości położenia piły nad materiałem
 • 410 RTS-A - Regulacja siły docisku imadeł
 • 410 PCK - Szczotka czyszcząca taśmę
 • 410 VTT - Transporter wiórów
 • BOX-TRI - Pojemnik z ociekaczem na wióry


  Wyposażenie dodatkowe:

 • Mini Libe - System chłodzenia mgłą olejową
 • 410-HP-A - Hydrauliczny docisk górny montowany na obu imadłach (cięcie w pakiecie)
 • Laser Line - Laserowa linia cięcia
 • System rolotoków podawczo odbiorczych według załączonej karty katalogowej

Model 400 PROFI A-CNC to dwukolumnowy automat dedykowany do cięcia elementów konstrukcyjnych typu IPE-HEA-HEB-UPN oraz profili zamkniętych i rur. Umożliwia cięcie w cyklu automatycznym materiałów na wprost przy zachowaniu maksymalnej precyzji cięcia oraz sztywności i stabilności układu.

Seria PROFI jest nową odsłoną produkowanej dotychczas bardzo popularnej maszyny 350x400 H-A-CNC która z powodzeniem była oferowana przez ostatnie kilka lat.

Sterowanie CNC z programatorem cięcia i licznikiem cięć umożliwia wykonywanie cięć wg zadanego programu

Ramie przecinarki to żeliwne czopy mocujące koło napinające oraz napędowe połączone profilem nośnym i przestrzennie spawaną konstrukcją z płyt stalowych dzięki czemu zapewniona jest maksymalna sztywność układu.

Dwukolumnowa konstrukcja prowadzenia ramienia z wykorzystaniem linearnych prowadnic umożliwia bardzo dokładne cięcie. Specjalnie zaprojektowany układ kolumn umieszczonych możliwie najbliżej imadła roboczego ogranicza do minimum ewentualne drgania oraz wibracje.

Hydrauliczny podajnik automatyczny o skoku 500 mm sprzężony jest z magnetycznym systemem pomiarowym dzięki czemu pozycjonowanie materiału do cięcia w kolejnych krokach programu realizowane jest  z dużą dokładnością i powtarzalnością.

 

Naciąg piły taśmowej realizowany jest poprzez zmianę położenia płyty mocującej koło napinające. Rozwiązanie to w odróżnieniu od stosowanych powszechnie mimośrodów zapewnia pewne i ustawienie koła napinającego.

System sprzężony jest z wyłącznikiem krańcowym zatrzymującym pracę urządzenia w razie zerwania taśmy lub niewystarczającego jej napięcia.

Zwiększona powierzchnia prowadzenia piły taśmowej (wysokość taśmy 34 mm) oraz przekładnia planetarna VARVEL przenosząca napęd z silnika elektrycznego INDUKTA zapewniają maksymalną precyzję cięcia oraz prostopadłość powierzchni ciętej. Prędkość piły taśmowej jest regulowana płynnie przy pomocy układu elektronicznego wyposażonego w falownik.

Układ chłodzenia i smarowania cieczą chłodząca, niezależny zbiornik z pompą umieszczony w podstawie przecinarki , wanna ociekowa w podstawie urządzenia z sitem oczyszczającym powracające chłodziwo z zanieczyszczeń stałych

Mechanizm czyszczenia piły przy pomocy obrotowej szczotki stalowej, napęd szczotki przenoszony z koła

W standardzie w wersji 400 PROFI A-CNC zastosowano sterowanie NC zapewniające cykl automatyczny, sterowanie umieszczone w wygodnym i łatwo dostępnym miejscu, możliwość sterowania ruchem imadła oraz ramienia w cyklu manualnym


Panel sterujący 
Front przecinarki
400 Profi A-CNC

Automat dwukolumnowy, cięcie na wprost. Sterownik Saw-micro. Maszyna dedykowana do cięcia profili.

Kontakt - Ekomet Mirosław Jagocha

  32-086 Węgrzce, ul. Forteczna 2, Kraków tel. (+48) 12 286-39-20 , tel. (+48) 12 286-34-30, fax. (+48) 12 285-71-05 ekomet@ekomet.com.pl
ul. Forteczna 2, 32-086 Węgrzce, k.Krakowa tel.: (+48) 12 286-39-20 e-mail: ekomet@ekomet.com.pl
Tel.: +48 664 961 837 ul. Załogowa 2 80-557 Gdańsk